....به وب سايت فرمانداري شهرستان ايلام خوش آمديد....
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی
اخبار > بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را ترویج اقامه نمازدانست


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان :

بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را ترویج اقامه نمازدانست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ایلام؛ روز سه شنبه جلسه ستاد اقامه نمازدر به ریاست مجید کاکی معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری و با حضور فیض الله رضایتی مدیرستاد اقامه نماز استان و مدیران شهرستان  در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری در این جلسه با بیان آثار وبرکات نماز بخصوص نماز  جماعت و اثرگذاری آن در تمام مراحل زندگی فردی و اجتماعی انسانها ، اظهار داشت: نماز یک ارتباط شخصی فرد با خداوند متعال است  که با برگزاری آن به صورت جماعت می توان تفکرات فردی را به تفکرات جمعی تبدیل و از آن بهره جست وی در ادامه به نقش نماز ومساجد درپیروزی انقلاب اشاره وتاکید کرد نماز درجلوگیری از آسیبهای اجتماعی نقش بسزایی دارد ومی توان بخصوص در فضای مجازی به عنوان یک فرصت درترویج آن بهره برد. 
کاکی با بیان اینکه مهم ترین  رسالت خانواده های امروزی حفظ ارزشهای اسلامی در خانواده ها است، گفت: امروزه دشمن برای مقابله با ارزشهای ایران اسلامی و تخریب آن در خانواده ها  به جنگ نرم روی آورده است که برای مقابله با این امر باید ابعاد این دشمنی ها را شناخته و اهتمام بیشتر به حفظ ارزشهای دینی در خانواده ها داشته باشیم.
وی در ادامه با تقدیر و تشکر از مسئولینی که در راستای ترویج فرهنگ نماز تلاش می کنند و همچنین اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت و جایگاه فرهنگ اسلامی و انجام امورات فرهنگی، افزود: نماز و ترویج فرهنگ آن یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی و اجتماعی محسوب می شود که بایستی در این راستا برنامه ریزی دقیق و مستمر داشته باشیم.
ایشان با تاکید بر اجرای برنامه های ترویج فرهنگ نماز بصورت مطلوب توسط مسئولین مربوطه، تصریح کرد: دستگاههای اجرایی و ادارات بایستی در اجرای برنامه های مشارکتی ستاد اقامه نماز مشارکت و تعامل بیش از پیش نیز داشته باشند.
در ادامه فیض الله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان هم دراین جلسه بر برپایی نماز جماعت در ادارات تاکید وگفت اگر نماز به معنای واقعی آن اقامه شود اکثر مشکلات  وآسیبهای اجتماعی درجامعه کاسته می شود . ایشان بیان کرد پیروزی انقلاب اسلامی در مساجد شکل گرفت وما اکنون  ضمن رونق بخشی به مساجد وحضور حداکثری مردم در نماز جماعات باید راهپیمائیهایی که در شهرستان شکل می گیرند را به مساجد ونماز جماعت ختم کنیم.


٠٨:٥١ - چهارشنبه ١١ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٨٢٣    /    تعداد نمایش : ٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج