....به وب سايت فرمانداري شهرستان ايلام خوش آمديد....
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی
اخبار > دولت تدبیر و امید مصمم به ایجاد توسعه واشتغال پایدار، تولید بخصوص درمناطق روستایی وعشایر است.


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار در نشست کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان:

دولت تدبیر و امید مصمم به ایجاد توسعه واشتغال پایدار، تولید بخصوص درمناطق روستایی وعشایر است.

سهم 290 میلیارد ریالی شهرستان ایلام برای اعطای تسهیلات روستایی

فرماندار ایلام: یک هزار و 80 میلیارد ریال در راستای اشتغال فراگیر در روستاها و جامعه عشایری به استان ایلام اختصاص پیدا کرده که از این میزان 290 میلیارد ریال سهم شهرستان ایلام است.

معروف بسطامی شامگاه شنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان ایلام اظهار کرد: تاکنون 365 طرح در سامانه کارا ثبت شده است که از این تعداد 260 طرح در بخش خدمات، 60 طرح در بخش صنعت و 44 طرح نیز در بخش خدمات برای بهره مندی از تسهیلات ویژه اشتغال ثبت شده است.
وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود میانگین 6 درصد پرداخت می شود و دوره تنفس تسهیلات یکسال پس از بهره برداری از طرح و دوره بازپرداخت تسهیلات حداکثر 6 سال است.
بسطامی یادآور شد: رسته های اولویت دار در برنامه توسعه اشتغال روستایی و عشایری استان ایلام در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات است و پرداخت تسهیلات به متقاضان با توجه به رسته های فعالیت و سرانه اشتغال و تولید آنها صورت خواهد گرفت.
فرماندار ایلام با تاکید بر لزوم توجه ویژه به بحث اشتغال و رفع مشکل بیکاری بعنوان اصلی ترین معضل شهرستان اظهار کرد: اولویت اصلی حل مشکل اشتغال است و اگر بتوانیم این مشکل را حل کنیم، بطور قطع سایر معضلات شهرستان نیز خود به خود حل خواهد شد.
بسطامی گفت: اعضای کارگروه باید با ارائه راهکارهای عملی در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری و پیشنهادات اصولی در بازه زمانی مشخص ارائه دهند.
وی تاکید کرد: برگزاری جلسات کارگروه باید خروجی مفید و تاثیرگذاری بر بخش اشتغال داشته باشد زیرا مبحث اشتغال یکی از دغدغه مهم مسولان نظام و باید محقق شود و این امر با پیگیری ویژه مصوبات و ارئه راهکارها در زمینه حفظ و توسعه اشتغال و برنامه ریزی برای رفع موانع و مشکلات مسیر تولید از سوی دستگاه های اجرایی صورت گیرد.
بسطامی با بیان اینکه این دستورالعمل ها دارای ویژگی های مختلفی در جهت حمایت از تولید و اشتغال با نرخ سود کم است، گفت: با برگزاری این جلسات روند اجرایی سرمایه مردم جهت دسترسی به تسهیلات اشتغالزایی تسهیل شود و همه دستگاها، بنگاه ها و بانک ها در راستای تداوم این طرح حضور فعال داشته تا در یک بازه زمانی مناسب توسعه کار آفرینی و اشتغال در سطح شهرستان صورت گیرد.
سهم شاغلان در استان ایلام به تفکیک بخش های اقتصادی در بخش خدمات 48 درصد، صنعت 27 درصد و در بخش کشاورزی 24 درصد است.
سه هزار و 149 تعاونی واحد در 13 گرایش در استان وجود دارد که از این میزان هزار و 457 تعاونی فعال و تعداد هزار و 100 نفر نیز در این تعاونی ها شاغل هستند.
جمعیت 590 هزار نفری استان ایلام، در10 شهرستان، 25 شهر و 680 روستا ساکن هستند.


١٨:٣٢ - شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٨٨١    /    تعداد نمایش : ٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج