....به وب سايت فرمانداري شهرستان ايلام خوش آمديد....
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی
اخبار > ثبت آمار وقایع حیاتی گام اول و ضروری تدوین و تحقق برنامه توسعه است


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار در نشست شورای ثبت احوال:

ثبت آمار وقایع حیاتی گام اول و ضروری تدوین و تحقق برنامه توسعه است

فرماندار ایلام گفت: ثبت آمار وقایع حیاتی گام اول و ضروری تدوین و تحقق برنامه توسعه است بنابراین ثبت احوال در ارائه آمار دقیق و به موقع نیازمند همکاری و مساعدت افراد، سازمان‌ها و دیگر ادارات است
معروف بسطامی روز دوشنبه در نشست شورای ثبت احوال شهرستان ایلام اظهار کرد: مردم در فرآیند ثبت وقایع حیاتی باید حساس باشند، چرا که مهلت اعلام ولادت حداکثر 15 روز پس از تاریخ ولادت طفل و مهلت اعلام فوت نیز حداکثر 10 روز پس از تاریخ فوت است.
وی افزود: ثبت به موقع آمار حیاتی، اطلاعات و آمار مشابه آن جهت برنامه ریزی و توسعه و پیشرفت هر کشوری ضروری و نقش مهمی دارد.
بسطامی یادآور شد: این اطلاعات شامل تولد، ازدواج، مرگ و طلاق، همان وقایع چهارگانه است که مهمترین حسن آن اطلاع از تعداد جمعیت و تغییرات به روز آن است.
وی تاکید کرد: رسانه ملی، خبرگزاری ها، اصحاب رسانه و دستگاه های مرتبط میتوانند در بحث فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در اجرای این مهم ثبت احوال را یاری نمایند.
فرماندار ایلام گفت: طبق آمارهای اعلام شده از سوی ثبت احوال شهرستان ایلام واقعه وفات افزایش یافته و نسبت به سال گذشته 16 درصد رشد داشته است که باید علت آن ریشه یابی و چاره ای برای آن اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه آمارها باید پالایش و بررسی شوند، گفت: داشتن اطلاعات و آمار واقعی نقاط ضعف و قوت را شناسایی و با توجه به آنها برنامه ریزی های بهتری در این زمینه صورت میگیرد.
فرماندار ایلام تاکید کرد: اسناد سجلی مهمترین سند هویتی یک فرد در هر جامعه است که نقش اساسی در برنامه ریزی ها و هدف گذاریهای خرد و کلان آن جامعه محسوب می شود و به همین دلیل اجرای دقیق و بموقع ثبت وقایع حیاتی می تواند در پردازش اطلاعات و آمار موثر و مفید باشد.
رئیس ثبت احوال شهرستان ایلام نیز در این نشست گفت: باید از همه ظرفیت ها و امکانات در ارائه خدمات سجلی و پوشش ثبت وقایع حیاتی و جلوگیری از دیرثبتی و کم ثبتی استفاده نمود.
آیت مهدیان اظهار کرد: لازم است ساز و کارها و شیوه های اجرایی مناسب تهیه و تدوین شود تا شاهد رویه های اجرایی متناسب و یکسان در ادارات ثبت احوال باشیم.
وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار وقایع چهارگانه در شهرستان ایلام 100 در صد در موعد مقرر ثبت شده است، گفت: واقعه ازدواج در 11 ماهه سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته 17 درصد و واقعه طلاق نیز 17 درصد کاهش داشته است.
مهدیان یادآور شد: واقعه وفات در شهرستان ایلام 16 درصد رشد و واقعه ولادت نیز پنج درصد افزایش یافته است.
وی در خصوص صدور کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه نیز گفت: در ابتدای سال جاری تاکنون 51 هزار و 483 درخواست کارت هوشمند ملی ثبت شده است و از این تعداد 47 هزار و 898 کارت صادر و 46 هزار و 723 کارت نیز فعال شده است.
مهدیان افزود: 13 هزار و 351 شناسنامه مکانیزه بالای 15 سال و 220 شناسنامه برای اتباع خارجی شهرستان ایلام صادر شده است.


٠٨:٤٤ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦١٤٦    /    تعداد نمایش : ٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج