....به وب سايت فرمانداري شهرستان ايلام خوش آمديد....
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی
اخبار > فتح خرمشهر ریشه درمقاومت مردم ایران دارد/ ضرورت تبیین حماسه سوم خرداد برای نسل جوان


  چاپ        ارسال به دوست

فرمانداردر نشست هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر

فتح خرمشهر ریشه درمقاومت مردم ایران دارد/ ضرورت تبیین حماسه سوم خرداد برای نسل جوان

 

فتح خرمشهر ریشه درمقاومت مردم ایران دارد/ ضرورت تبیین حماسه سوم خرداد برای نسل جوان
فرماندار ایلام، گفت: امروز هم باید راه شهدا را ادامه دهیم و در برابر عربده‌کشی و زیاده‌خواهی‌های استکبار مقاومت و ایستادگی کنیم.

معروف بسطامی، فرماندار ایلام، صبح امروز (24 اردیبهشت) در نشست هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: سوم خرداد یک روز به‌یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی، بابیان اینکه سوم خرداد و فتح خرمشهر، حاصل خون پاک جوانانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت از خون خود گذشتند و عزت و سربلندی برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند، افزود: حماسه سوم خرداد و روز فتح خرمشهر را باید برای نسل جوان به‌خوبی تبیین کرد.

 فرماندار ایلام، با اشاره به اینکه سوم خرداد یک رخداد تاریخی است و باید برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت این روز برگزار شود، تصریح کرد: برنامه‌ریزی باید به‌گونه‌ای باشد که در این برنامه‌ها باید اقشار مختلف مردم با این حماسه بیش از گذشته آشنا شوند.

 بسطامی، یادآور شد: در ابتدای انقلاب اسلامی با هجمه‌های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی مواجه شدیم تا از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی جلوگیری کنند و به نیات شوم خود دست یابند اما ملت بزرگ و شجاع ایران اسلامی در این عرصه حضور پیدا کردند و هیمنه و ابهت تبلیغات و نظامی رژیم منحوس عراق و حامیان آن را شکستند و به همه آن‌ها نشان دادند که تصور آنان از ملت ایران غلط بوده است.

 وی، گفت: تاریخ معاصر ایران، دارای فراز و نشیب‌هایی زیادی است که در هرکدام از این فراز و نشیب‌ها و جنگ‌ها سرزمینی از کشور جدا شد اما دوران دفاع مقدس پایانی بر یاوه‌گویی دشمنان بود، فتح خرمشهر به همه فهماند که ملت ایران ملتی دیگر است که

فرماندار ایلام، ابراز کرد: فتح خرمشهر یک فتح ساده و عادی نبود بلکه یک‌راه و پیروزی برای ادامه مسیر و مبارزه با دشمنان و ایستادگی در برابر نظام سلطه بود، یک قدرت عظیم در برابر دشمنان بود، امروز هم باید راه شهدا را ادامه دهیم و در برابر عربده‌کشی و زیاده‌خواهی‌های استکبار مقاومت و ایستادگی کنیم.

 بسطامی، بیان کرد: اگر امروز هم در برابر دشمنان ایستادگی می‌کنیم، ریشه در فرهنگ تلاش و ازخودگذشتگی مردم و ملت دارد که دستاورد انقلاب و امام راحل بود که ترسیم کرده است، امروز وظیفه ما به پایان نرسیده است، دشمنان تا زمانی که نظام اسلامی و راه امام راحل وجود دارد به دشمن خود ادامه می‌دهند و به دنبال موانعی هستند که به کشور اسلامی فشار وارد کنند.

 وی، تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی فکر کردند که با خروج از برجام می‌تواند به زیاده‌خواهی‌های خود برسند اما کور خوانده‌اند، امروز این کارشان موجب اتحاد و همدلی مردم شده و مردم ایران اسلامی وحدت را تجربه می‌کنند، این رفتار دشمنان باعث انسجام ملی و داخلی می‌شود، مردم نیز به‌خوبی درک می‌کنند همواره به دنبال راه امام راحل و انقلاب هستند.

 فرماندار ایلام، با تأکید بر اینکه ما بیش از گذشته باید به خودباوری برسیم، افزود: با حمایت مردم می‌توانیم مسیر توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر کشور را طی کنیم، پیچ‌های سرسختی را پشت سر گذاشته‌ایم و امروز نیز ایثار و خود گذشتگی در فضای جامعه باید فراهم شود.

 


١٨:٢١ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٤٠٩    /    تعداد نمایش : ٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج