....به وب سايت فرمانداري شهرستان ايلام خوش آمديد....
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی
اخبار > فرماندارایلام گفت: به منظور گسترش مشارکت مردم و ارائه راهکارهای کارسازبرای کاهش تقاضا مصرف موادمخدر 6 تیرماه همایش مبارزه با اعتیاد درایلام برگزار می شود.


  چاپ        ارسال به دوست

همایش مبارزه با مواد مخدرتیرماه درایلام برگزارمی شود

فرماندارایلام گفت: به منظور گسترش مشارکت مردم و ارائه راهکارهای کارسازبرای کاهش تقاضا مصرف موادمخدر 6 تیرماه همایش مبارزه با اعتیاد درایلام برگزار می شود.

همایش مبارزه با مواد مخدرتیرماه درایلام برگزارمی شود

فرماندارایلام گفت: به منظور گسترش مشارکت مردم و ارائه راهکارهای کارسازبرای کاهش تقاضا مصرف موادمخدر 6 تیرماه همایش مبارزه با اعتیاد درایلام برگزار می شود.

معروف بسطامی روز شنبه درنشست شورای مبارزه با موادمخدر ایلام تاکید کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان ایلام موظف هستند از ظرفیت خود برای ارائه برنامه های مرتبط، پیشگیرانه و متنوع استفاده کنند.

وی اجرای نماهنگ های مرتبط با مواد مخدرواعتیاد، برپایی نمایشگاه عکس، پوستروبروشور، برپایی میزمشاوره، ایستگاه نقاشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی درمحلات آسیب‌پذیر را ازجمله برنامه‌های این همایش عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی دربحث پیشگیری ازاعتیاد بر استفاده ازاین ظرفیت تاکید کرد و گفت: به موازات بهره‌گیری از توان رسانه‌ای از جمله رسانه ملی و خبرگزاری‌ها نیاز است برنامه مدونی برای بهره‌گیری صحیح از فضای مجازی درراستای پیشگیری از اعتیاد و آگاه‌سازی مردم تدوین شود.

فرماندار ایلام با تاکید بر زوم اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، افزود: جنبه تبلیغاتی در این هفته حائزاهمیت است ولازم است پیشگیری در طول سال درمیان همه افراد جامعه نهادینه شود.

بسطامی با بیان اینکه برنامه های بسیاری با هدف پیشگیری از این آسیب در دستور کار قرار دارد، گفت: برای مبارزه و پیشگیری از این معضل اجتماعی که گریبان جامعه بخصوص جوانان را گرفته باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسان، جلب مشارکت حداکثری سازمان‌های مردم نهاد و ارائه برنامه‌های فراگیر پیشگیری، برای درمان و کاهش این آسیب تلاش کرد.

وی تاکید کرد: نتیجه بخش بودن فعالیت های مبارزه با موادمخدروموفقیت دراین زمینه بدون مشارکت مردم و تشکل های مردم نهاد، ممکن نیست.

26 ژوئن مصادف با پنجم تیرماه به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است که در ایران سرآغاز هفته ای به همین نام است که تا یازدهم تیر ادامه دارد.

 


٠٧:٥٦ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٧١٥    /    تعداد نمایش : ٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج